Hotels Dwa Potoki, Polna 5, 58-540 Karpacz
+48 75 610-60-50

Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu

Miejskie Muzeum Zabawek mieści się w Karpaczu przy ul. Kolejowej 3 (były dworzec PKP, obecnie Centrum Kultury Karpacza). Prezentuje unikalny w skali światowej zbiór lalek i zabawek z całego świata. Liczy on ponad 2 tys. powstałych na przestrzeni ostatnich 200 lat eksponatów.

Najliczniejszą część ekspozycji stanowi podarowana Karpaczowi kolekcja Henryka Tomaszewskiego – twórcy Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Zabawki prezentowane są w specjalnie zaprojektowanych i ręcznie malowanych gablotach.

Na miniaturowym straganie jaki rozstawiano na jarmarkach dzieci mogą podziwiać dawno zapomniane ozdoby z cukru, piernika, koguciki gliniane i koniki drewniane. Znajdziecie także naturalnej wielkości pokój dla lalek, a nawet lalki w strojach księdza i zakonnicy.

Zwiedzający otrzymują własnego przewodnika po muzeum – zestaw audio,  który oprowadza ich po ekspozycji w ich własnym tempie (zestaw jest bezpłatny). Znaleźć tu możemy lalki z wielu stron świata - m.in. pochodzące z Japonii, Meksyku,  czy Australii.

Adres

Telefon

Kontakt

recepcja@2potoki.pl

Lokalizacja