Hotels Dwa Potoki, Polna 5, 58-540 Karpacz
+48 75 610-60-50

Wakacje w Karpaczu

Lato w Polskich górach – Karkonoszach

Lato nad morzem czy może w górach? Gdy zbliża się okres wakacyjny wielu Polaków staje przed podobnym dylematem. Karkonosze są idealnym miejscem do spędzenia wakacji dla osób w różnym wieku. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, amatorzy górskich wycieczek mają wiele szlaków pieszych do wędrówek o różnym stopniu trudności. Latem praktycznie wszystkie szlaki górskie są otwarte. Dla osób preferujących krótsze spacery, górskie kurorty przygotowały trasy na terenie miast i liczne atrakcje do zwiedzania. Rowerzyści będą mogli sprawdzić się na specjalnie wyznaczonych szlakach. Rodziny przyjemnie spędzić czas w pięknym otoczeniu i skorzystać z wielu atrakcji specjalnie przygotowanych dla najmłodszych.

Jakie atuty mają góry? Bezsprzecznie są to niezapomniane widoki! To właśnie Karkonosze dają możliwość ujrzenia niesamowitych widoków i przeżycia niezapomnianej przygody. Szlaki turystyczne są przygotowane zarówno pod amatorów górskich wspinaczek jak i tych którzy w góry wybierają się rekreacyjnie. Każda droga prowadząca do celu zapewni możliwość obserwowania unikatowej fauny i flory górskiej. Widoki zostaną długo w pamięci niejednego turysty. Jest to zaleta którą nie może pochwalić się morze.

Wypoczynek w górach jest przeznaczony głównie dla osób aktywnych. W tym zakresie kurorty oferują bogactwo szlaków o różnym natężeniu trudności, wejścia na szczyt (pieszo lub kolejką) lub też zwiedzanie podgórskich atrakcji w pobliskich miejscowościach. Kolejnym atutem jest powietrze, które ma dobroczynny wpływ na organizm człowieka. O wiele czystsze, w wyższych partiach Karkonoszy, rzadsze daje możliwość odpoczynku naszym płucom od codziennych zanieczyszczeń.

Karkonosze w przeciwieństwie do innych pasm górskich są kameralne. Cechuje je mniejsze natężenie ruchu turystycznego. Są idealne dla osób chcących odpocząć od zgiełku miasta. Góry są również refleksyjne, dają możliwość pokonywania swoich słabości i wyznaczania sobie celów do osiągnięcia.

Karkonoski kurort, Karpacz to najlepszy wybór na letnie wakacje. Górska miejscowość charakteryzuje się kameralnym klimatem i dobrze rozbudowaną infrastrukturą hotelową. Miasto zadbało o liczne atrakcje w okresie wakacyjnym. W kalendarzu wpisane są imprezy sportowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Najpopularniejsze z nich, jak na przykład „Rowerem na Śnieżkę” czy zlot miłośników harley-a organizowane są właśnie latem. Karpacz oferuje również możliwość skorzystania z atrakcji z „adrenaliną”. Skocznia narciarska Orlinek, latem zamienia się w przystań przeżyć ekstremalnych. Dostępne dla turystów są skoki bungee, najdłuższa w okolicy kolejka tyrolska, wahadła. Niedaleko, w Kostrzycy jest 100 m wieża z której można oddać skok. Podczas letnich weekendów na Kruczych Skałach organizowane są darmowe zajęcia z instruktorem wspinaczki.

Być w Karpaczu, to być obowiązkowo na Śnieżce i zwiedzić Kościół Wang. Każdy turysta będący u stóp Królowej Karkonoszy musi odwiedzić jej szczyt. Latem jest to o wiele łatwiejsze niż zimą. Praktycznie wszystkie szlaki górskie prowadzące na Śnieżkę są otwarte. Turysta ma do wyboru szlak niebieski, zielony, żółty, czerwony, czarny. Na szczyt można się  dostać czteroosobową kanapą, która dojeżdża na Kopę. Stamtąd jedynie jakieś 2 godziny spokojnym marszem dzieli wędrowca od celu. Od strony czeskiej kursuje kolejka na sam szczyt. PEC pod Śnieżką jest oddalony od Karpacza o 35 km. Codziennie z kilku przystanków w Karpaczu odchodzą busy do czeskiej miejscowości. Karpacz posiada wiele szlaków turystycznych, które wiodą w różne, wyjątkowe zakątki Karkonoszy. Do ich zwiedzenia wystarczy mapa.

Karpacz oferuje również krótsze trasy spacerowe na terenie miasta. Świetnym pomysłem jest wejście na Pohulankę. Kameralną ścieżką można dojść do „ścieżki zdrowia”, gdzie każdy może poprawić swoją kondycję. Do spacerów zachęca również leśna ścieżka przy zaporze Łomnica. Jest to idealne miejsce na spacery z wózkiem. Ciekawym przykładem spacerowej trasy jest zielony szlak na Wilczą Porębę, który prowadzi do jednego z najpiękniejszych miejsc w Karpaczu, Dzikiego Wodospadu.

Wakacje dla Dwojga

Karpacz mieści się w samym sercu Karkonoszy. Bezsprzecznie jest najbardziej romantycznym, górskim miastem! Lato to najpiękniejszy czas na spędzenie go tylko we dwoje. Przyroda w pełnym rozkwicie zachęca do romantycznych spacerów. Piękno barw otoczenia jest niesamowite. Bogactwo górskich szlaków i niepowtarzalne miejsca, mnóstwo atrakcji to główne cechy Karpacza. Atmosfera oraz bogactwo legend i tajemnic to dodatkowy atut miejscowości leżącej u stóp Śnieżki. Odkrywanie ich razem będzie dodatkową atrakcją.

Karpacz to miasto pełne miłości oraz jej symboliki. Zakochani powinni odwiedzić Ewangelicki Kościół Wang, który jest uznawany za symbol miłości. Ten cenny zabytek architektury Wikingów, został zakupiony za 427 ówczesnych marek przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV. Według zamysłu króla, Kościół Wang miał stanąć na Wyspie Pawiej koło Berlina. Jednak dzięki zabiegom hrabiny Fryderyki von Reden z Bukowca został przeniesiony do Karkonoszy.

Kościół Wang jest szeroko znany, jako świątynia szczęśliwych małżeństw. Przy ołtarzu stoją kandelabry przedstawiające łabędzia- symbol wierności oraz serce- symbol miłości. Są one zapalane tylko w trakcie ślubów co ma zapewnić młodej parze szczęście i pomyślność we wspólnym życiu. Jak głosi legenda sama świątynia jest również uważana za dar miłości. Dar miłości dla hrabiny von Reden. Na zachodniej skarpie król Fryderyk Wilhelm IV postawił w 1856 r. płytę pamiątkową, poświęconą hrabinie z jej podobizną, z której wypływa górskie źródełko. Na dziedzińcu Kościoła Wang znajduje się fontanna. Wrzucenie do niej drobnego pieniążka lewą ręką gwarantuje szczęście w miłości.

Kościół Wang skrywa wiele tajemnic. Podobno zbudowano go na wzór łodzi Wikingów, bez użycia gwoździa. Bele z sosny norweskiej są łączone za pomocą drewnianych kołków i zaciosów. Co jeszcze można odkryć w Świątyni? W jej wnętrzu znajdują się tajemnicze runy. Wikingowie zapisali nimi tekst na kościelnym portalu. Próba ich odczytania może być prawdziwym wyzwaniem. Wang zaprasza w niesamowity świat stworzony z połączenia dwóch religii. Warto jest się wybrać na pobliski cmentarz, gdzie pochowany jest wybitny polski poeta, Tadeusz Różewicz.

 

Świątynia Wang jest świetnym początkiem szlaku pieszego prowadzącego na sam szczyt Śnieżki. Aby dostać się na szczyt należy zarezerwować sobie tak do 4 h. Trudy pieszej wycieczki zrekompensują niezapomniane widoki. Trasę na Śnieżkę można przyrównać do drogi we wspólnym życiu. Przy wzajemnym wsparciu i zaufaniu żadna przeszkoda nie jest straszna.

Obowiązkowym punktem dla wszystkich zakochanych jest Młyn Miłości. Jak głosi legenda, w miejscu, w którym obecnie znajduje się symboliczny młyn, stał prawdziwy młyn, którego woda miała czarodziejską moc. Każdy kto się napił wody mógł liczyć na odwzajemnienie uczucia i szczęśliwy finał przed ołtarzem.

Będąc w górach można również zaplanować sobie trasę szlakiem górskich schronisk. Każde z nich posiada swój niesamowity klimat. Schronisko „Strzecha Akademicka” może poszczycić się zabytkowym piecem kaflowym. Za to schronisko „Samotnia”, dzięki swojemu położeniu ( nad Małym Stawem), jest magicznym miejscem. Jeżeli macie pomysł na niebanalne oświadczyny, to „Samotnia” jest idealnym miejscem!
A może wyprawa na Krucze Skały lub tez Słonecznik? Bogactwo pięknych terenów, niesamowitych pomników przyrody, ciekawych szlaków to atuty Karpacza.

Dla osób nie lubiących górskich wypraw polecany jest szlak prowadzący do Dzikiego Wodospadu. Jest to jedno z bardziej niezwykłych i magicznych miejsc w Karpaczu. Droga do niego prowadzi wśród lasów, a widok wodospadu zapiera dech w piersiach. Nieopodal wodospadu znajduje się punk zaburzenia grawitacji. W tym miejscu prawa grawitacji nie obowiązują.

Dla odkrywców i pasjonatów tajemnic historii  świetnym miejscem do poznania jest tajemnicza Księża Góra. Dawna siedziba marszałka Goringa kryje wiele tajemnic. Od lat powojennych, niedostępna dla przeciętnego człowieka. Wjazdu do dawnej willi strzegła strażnica, teren był patrolowany przez wojsko. Jej lokalizacja ( kręta, jednokierunkowa droga) była idealnym miejscem do wypoczynku dla najwyższych urzędników państwowych. Prawdopodobnie w jej progach gościli m.in. Józef Cyrankiewicz, Bolesław Bierut, Edward Gierek, Wojciech Jaruzelski. Po 1999 roku „Zameczek” odwiedzili Donald Tusk, Leszek Miller czy prezydent Lech Wałęsa. Przepiękny widok na Śnieżkę oraz całe Karkonosze jest do dziś legendarny.
Z Księżą Górą związane jest kilka karkonoskich legend. Jedna z nich opowiada, że Księżą Górę usypał sam Liczyrzepa. Samotne wzgórze w kształcie kopca miało być kryjówką dla skarbów, które ukrył Duch Gór. Według legendy góra jest pełna złota i srebra oraz szlachetnych kamienia. Również wymienia się ją jako tajny Skarbiec III Rzeszy. Niektórzy badacze twierdzą, że to właśnie w jej głębi znajdują się tajne tunele, w których mogą znajdować się skarby schowane przez nazistów.

Przytoczone przykłady to tylko nieliczne atrakcje jakie możecie znaleźć w Karpaczu. Dla aktywnych par przygotowano szlaki rowerowe, wspinaczkę lub tez tor saneczkowy.

 

 

Wypoczynek w górach

Karpacz jest  z pewnością jedną z najbardziej urokliwych miejscowości górskich. Jest również świetną bazą wypadową do wycieczek w głąb Karkonoszy. Większość szlaków turystycznych rozpoczyna się w kilku punktach miejscowości. Niezależnie od tego czy wybierzemy dłuższą czy krótszą wyprawę widoki będą niezapomniane.

Górski kurort ma do odkrycia również wiele ciekawych zabytków. Oferuje liczne atrakcje dla dzieci. Sezon tutaj trwa cały rok.

Nie od dziś wiadomo, że najlepiej opala górskie słońce. Jest ono o wiele ostrzejsze niż nad morzem. Do tego w ruchu nie czuć kiedy opala. A góry to wypoczynek dla aktywnych. Wiele tras pieszych prowadzących na szczyty z niezapomnianymi widokami. Na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego wytyczonych jest niemal 120 km odpowiednio oznakowanych szlaków pieszych oraz ścieżek edukacyjnych. Przygotowano trasy rowerowe zarówno rekreacyjne jak wyczynowe. Na terenie KPN rowerem można poruszać się wyłącznie po wyznaczonych szlakach i drogach wewnętrznych. Trasy przystosowane dla cyklistów:

  • Trasa I: I Droga Sudecka, górna i dolna droga wewnętrzna w rejonie Góry Szerzawy i Kopistej,
  • Trasa II: Szlak niebieski od Przesieki i Borowic do Przełęczy Karkonoskiej,
  • Trasa III: Droga Urszuli,
  • Trasa IV: Szlak czerwony do Schroniska PTTK Nad Łomniczką,
  • Trasa V: Droga wewnętrzna pod Chojnikiem (przy miejskim centrum aktywności w Sobieszowie).

Co roku są organizowane zawody w których można zdobyć szczyt Śnieżki na dwóch kółkach. A są to Uphill Race Śnieżka, Rowerem przez Karkonosze, Rowerem na Śnieżkę. Zapisy rozpoczynają się  z początkiem każdego roku.

Wypoczynek konno? Czemu nie w Karkonoszach! Wokół Karpacza znajduje się wiele stadnin, gdzie można podszkolić swoje umiejętności, lub wyruszyć z instruktorem w teren. Amatorzy jeździectwa mogą skorzystać z I Drogi Sudeckiej, prowadzącej do Schroniska PTTK Nad Łomniczką lub Drogi Urszuli. Wjazd konno na Śnieżkę lub też niebieskim szlakiem jest surowo zabroniony.

Dla wszystkich tych co kochają skoki adrenaliny, na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego przygotowano stanowisko do startów paralotni (pod szczytem Kopy) i tereny udostępnione dla szkoleń w poruszaniu się po trudnym terenie górskich (rejon Kotła Małego Stawu oraz Wielkiego Śnieżnego Kotła). Atrakcje są dodatkowo płatne i wymagają specjalnego zezwoleni.

Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą wjechać na trasę pomiędzy górną stacją kolei linowej na Kopę a Schroniskiem Dom Śląski.

Również okolice Karpacza oferują turystom liczne atrakcje. Dla osób nieprzepadających za górskimi wyprawami oferuje się odwiedzenie ciekawych miejsc:

Dolina Pałaców i Ogrodów– To unikatowy kompleks 30 renesansowych pałaców i rezydencji rozsianych po Kotlinie Jeleniogórskiej. Każdej rezydencji towarzyszą rozległe parki oraz unikalna architektura. Położone blisko siebie zapewniają komfort zwiedzania. Najsłynniejsze z nich to Pałac Łomnica, Wojanów lub Pałac na Wodzie w Staniszowie. W okresie letnim, na terenie pałaców organizowane są wieczorki z muzyką lub jarmarki z lokalnymi wyrobami.

Western City Ścięgny- Prawdziwy Dziki Zachód w Ścięgnach( 2 km od Karpacza). W Parku rozrywki można znaleźć Saloon, biuro szeryfa, bank, sklep kolonialny czy pocztą. Dla odwiedzających przygotowano pokaz rewolwerowców, napad na bank oraz prawdziwe rodeo.

Park Miniatur Dolnego Śląska i Pałacowa Bawialnia w Kowarach– Zwiedzający Park mogą się zapoznać z największymi atrakcjami Dolnego Śląska w skali 1:25. Pałace, kościoły , starówki a nawet góra Śnieżka zostały wiernie odwzorowane. Pałacowa Bawialnia jest świetną  atrakcją dl dzieci. Szaleństwo na kilku olbrzymich dmuchańcach sprawi wiele radości. Pałacowa Bawialnia jest czynna jedynie w sezonie letnim ( od czerwca do października).

Kopalnia Podgórze, Kowary– Obecnie dostępne dla turystów sztolnie, gdzie w latach 50 wydobywano uran, mieszczą się 6 km od Karpacza w Kowarach. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, który opowiada o historii sztolni. Wśród górniczych chodników można również zobaczyć wiele eksponatów np. replikę bomby atomowej, odzież ochronną oraz sprzęt wydobywczy. Zagwarantowany jest również mały pokaz laserowy. W sztolni temperatura jest dość niska, około 8 stopni, dlatego tez warto zabrać ze sobą ciepłe ubranie.

Huta szkła „Julia” w Piechowicach- Huta jest jedną z niewielu producentów szkła kryształowego w Polsce. Jej wyroby są znane na całym świecie. Odwiedzający mogą zwiedzać hutę i zapoznać się z produkcja oraz misterną sztuką grawerki. Wysłuchać historii huty oraz zapoznać się z jej nowymi osiągnięciami. W sklepie firmowym można zakupić unikalne kieliszki, wazony, szklanki itp. W lecie organizowane są warsztaty dla dzieci.

Zamek Chojnik w Sobieszowie–  Zamek „Chojnik” nigdy nie został zdobyty. Po średniowiecznej warowni, pozostały jedynie  ruiny z wieżą. Dawniej twierdza nigdy nie została zdobyta, zapewne z powodu jej umiejscowienie –  150 metrowej skarpie. Podobno wieczorami można zobaczyć ducha pięknej księżniczki Kunegundy przechadzającej się po blankach.

Większość turystów nie wie o tym, że Karpacz jest idealnym miejscem wypadowym do czeskiej Pragi. Bliskość stolicy naszych sąsiadów (250 km) sprawi że wiele karpackich biur podróży oferuje wycieczki do największych, czeskich atrakcji np. Skalne Miasto, Praga, Jańskie Łaźnie. Co ważne są one w przystępnych cenach. Dla dzieci godny polecenia jest IQ Land w Libercu, interaktywne centrum wiedzy z mnóstwem atrakcji. Mieszczący się w kilku kondygnacyjnym budynku, podzielony na piętra tematyczne jest doskonałym miejscem rozrywki i nauki dla młodszych i starszych.

 

Zabierz ze sobą dzieci

Góry to świetny wypoczynek dla dzieci. Jak widomo najmłodsi mają niespożytą energię, więc aktywny wypoczynek jest idealnym rozwiązaniem. Bogactwo szlaków przystosowanych dla rodzin z dziećmi zachęca małych odkrywców do zdobywania szczytów. Do tego bogactwo przyrody oraz zwierząt zaspokoi ciekawość każdego dziecka. Górskie kurorty są również przygotowane na odwiedziny młodych podróżników, przygotowując mnóstwo atrakcji.

Karpacz to przede wszystkim Śnieżka. Dla rodzin z dziećmi polecany jest szlak niebieski. Wiedzie on od Wangu przez urokliwe miejsca oraz schroniska, w których można odpocząć. Droga jest wybrukowana i pełna atrakcji w postaci szemrzących strumyków, przewróconych kłód i niewielkich skał. Po drodze znajduje się również polana na której można zorganizować rodzinny piknik. Na szczyt również można się  dostać czteroosobową kanapą, która dojeżdża na Kopę. Stamtąd jedynie jakieś 2 godziny spokojnym marszem dzieli wędrowca od celu. Od strony czeskiej kursuje kolejka na sam szczyt. PEC pod Śnieżką jest oddalony od Karpacza 35 km. Codziennie z kilku przystanków w Karpaczu odchodzą busy do czeskiej miejscowości. Karpacz posiada wiele szlaków turystycznych, które wiodą w różne, wyjątkowe zakątki Karkonoszy. Do ich zwiedzenia wystarczy mapa.

Dla najmłodszych Karpacz oferuje krótsze trasy spacerowe na terenie miasta. Świetnym pomysłem jest wejście na Pohulankę. Kameralną ścieżką można dojść do „ścieżki zdrowia”, gdzie każdy może poprawić swoją kondycję. W samym centrum zlokalizowany jest plac zabaw pełen atrakcji. Do spacerów zachęca również leśna ścieżka przy zaporze Łomnica. Zielony Skwer Zdobywców kusi metalowymi rzeźbami zwierząt. Są to idealne miejsce na spacery z wózkiem.  Ciekawym przykładem spacerowej trasy jest zielony szlak na Wilczą Porębę, który prowadzi do jednego z najpiękniejszych miejsc w Karpaczu, Dzikiego Wodospadu.

W Karpaczu wiedzą jak zapełnić pochmurny dzień. Przygotowano mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci i dorosłych.

Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu- W centrum miasta znajdują się podziemia, które zaprowadzą turystów w niepowtarzalny świat historii oraz legend karkonoskich. Tutaj będzie można poszukać skarbu Ducha Gór, przejść magicznym przejściem lub zapoznać się z sekretami laboranta.

Punkt Zaburzenia Grawitacji– Potocznie zwany „Karpackim Trójkątem bermudzkim”,  mieści się na ulicy Strażackiej. Po wrzuceniu samochodu na luz, pojazd jest ciągnięty w górę. Na miejscu anomalii stoi tablica z pełna instrukcją.

 

Muzeum Sportu i Turystyki- Muzeum oferuje swoim gościom ekspozycje stałe oraz czasowe. Do stałych wystaw zalicza się kolekcja nart. Pierwsze okazy pochodzą z XIX wieku. Wśród okazów można również znaleźć sanie rogate, bobslej z przełomu XIX/XX wieku, skeletony i skiboby. Bardzo bogate zbiory dotyczą dawnych laborantów i ich działalności na ziemiach Karpacza. Wystawy czasowe odnoszą się głównie do regionu i jego przyrody.

Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu- Jest to zaczarowane miejsce zarówno dla młodszych jak i starszych. Jest to jedne z nielicznych miejsc w Polsce, które zgromadziło kolekcje zabawek z całego świata. Ekspozycja prezentuje ponad  2555 eksponatów.

Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO w Karpaczu– Są to dwa piętra oraz 9 sal tematycznych pełnych klocków LEGO. W ramach wystawy można obejrzeć makiety najsłynniejszych serii klocków LEGO oraz wiele indywidualnych projektów.

Muzeum Konsoli Gier Video w Karpaczu- Muzeum to jedyne takie miejsce gdzie zebrano niesamowity zbiór konsol gier video, które zostały stworzone na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Pierwsze w Polsce, trzecie w Europie i piąte na świecie z tak bogatym zbiorem. Oprócz konsoli, można tu cały sprzet który kojarzy się z grami.

Park Linowy Tarzan w Karpaczu- Kto oglądał bajkę o małym Tarzanie ten wie jaka frajdą jest zdobywanie szczytów drzew. Park Tarzan to nic innego jak zawrotne zjazdy na linie, siatki wspinaczkowe, mosty oraz drabinki. Jest on podzielony na dwie trasy. Trudniejsza jest nazywana Skokiem Tarzana, a łatwiejsza to Spacer Tarzana. Specjalnie dla najmłodszych przygotowano Baby Tarzan.

Park Bajek w Karpaczu- Park jest pełen baśniowych postaci. Zatrzymując się przy baśniowych domkach można wysłuchać najsłynniejszych baśni np. „Królowa Śniegu”, „Jaś i Małgosia”. Park bajek to również mini park pełen rozrywki. Tutaj znajduje się letni tor pontonowy Summer Tubing.

Strzelnica Golfowa Golf Range-  Świetna zabawa dla całej rodziny. Strzelnica czynna jest tylko latem przy ulicy Szkolnej, na stoku „Pod Wangiem”.

Papugarnia w Karpaczu- Ciekawą atrakcja jest również Papugarnia w Karpaczu. Na 200 m2 znajdują się najpiękniejsze okazy tego gatunku. Można je karmić ale tylko specjalną mieszanką która wykupuje się w kasie. Papugi są bardzo przyjaźnie nastawione do odwiedzających. Chętnie siadają na ramieniu i pozują do zdjęć.

Stok saneczkowy „kolorowa”-  Świetna zabawa dla całej rodziny. Całoroczny tor saneczkowy oraz rynnę saneczkową. Saneczki są dwuosobowe, wiec można zjechać również z małym dzieckiem.

Dinopark w Szklarskiej Porębie- W parku można spotkać prawdziwe Dinozaury, wykonane w skali 1:1! Na obszarze jest również kino oraz duży plac zabaw. Można tez zjeść prawdziwego Dinoburgera.

Western City Ścięgny- Prawdziwy Dziki Zachód w Ścięgnach( 2 km od Karpacza). W Parku rozrywki można znaleźć Saloon, biuro szeryfa, bank, sklep kolonialny czy pocztą. Dla odwiedzających przygotowano pokaz rewolwerowców, napad na bank oraz prawdziwe rodeo.

Park Miniatur Dolnego Śląska i Pałacowa Bawialnia w Kowarach– Zwiedzający Park mogą się zapoznać z największymi atrakcjami Dolnego Śląska w skali 1:25. Pałace, kościoły , starówki a nawet góra Śnieżka zostały wiernie odwzorowane. Pałacowa Bawialnia jest świetną  atrakcją dl dzieci. Szaleństwo na kilku olbrzymich dmuchańcach sprawi wiele radości. Pałacowa Bawialnia jest czynna jedynie w sezonie letnim ( od czerwca do października).

Kopalnia Podgórze, Kowary– Obecnie dostępne dla turystów sztolnie, gdzie w latach 50 wydobywano uran, mieszczą się 6 km od Karpacza w Kowarach. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, który opowiada o historii sztolni. Wśród górniczych chodników można również zobaczyć wiele eksponatów np. replikę bomby atomowej, odzież ochronną oraz sprzęt wydobywczy. Zagwarantowany jest również mały pokaz laserowy. W sztolni temperatura jest dość niska, około 8 stopni, dlatego tez warto zabrać ze sobą ciepłe ubranie.

Park Fauny i Flory Mysłakowice- Na wysuszonym dnie stawu, najmłodsi mogą się zapoznać z realistycznie przedstawionymi okazami tutejszej fauny i flory.

Zamek Chojnik w Sobieszowie–  Zamek „Chojnik” nigdy nie został zdobyty. Po średniowiecznej warowni, pozostały jedynie  ruiny z wieżą. Dawniej twierdza nigdy nie została zdobyta, zapewne z powodu jej umiejscowienie –  150 metrowej skarpie. Podobno wieczorami można zobaczyć ducha pięknej księżniczki Kunegundy przechadzającej się po blankach.

Muzeum Kargula i Pawlaka w Lubomierzu– Kto nie pamięta kultowej komedii „Sami Swoi”? Większość sceny była kręcona w pobliskim Lubomierzu. Muzeum zgromadziło autentyczne eksponaty, które były wykorzystywane przy kręceniu filmu.

Adres

Telefon

Kontakt

recepcja@2potoki.pl

Lokalizacja