w górach
Wielkanoc

Wielkanoc

Święta wielkanocne w Karkonoszach

Nasza polska tradycja obchodzenia Świąt Wielkanocnych jakże jest długa, bogata i kolorowa. Oczywiście wszyscy staramy się ją pielęgnować i kultywować najlepiej jak potrafimy. Ale jak w życiu bywa, nie zawsze mamy czas aby zadbać o wszystkie szczegóły na których nam zależy. Często tak mocno pochłania nas praca i przygotowania świąteczne, że brakuje nam czasu albo siły dla naszych najbliższych… Ale mamy na to sposób! Słyszeliście o Wielkanocy w Karpaczu? Tak? Nie? Więc opowiadamy…

Relaks + tradycje = ?

Rozwiązanie jest proste – Wielkanoc w górach! Dlaczego? Czy widzieliście jak przyroda budzi się do życia w górach? Kto widział ten rozumie – jest pięknie! Nie tylko latem i zimą ale właśnie wiosną w Karpaczu jest wyjątkowo. Kto nie tęskni za odrobiną wytchnienia i relaksu? Do tego w wyjątkowym otoczeniu gór? Malowniczy Karpacz, u stóp królowej Karkonoszy – Śnieżki nie tylko pozwoli Wam odetchnąć pełną piersią ale przede wszystkim spędzicie tu wyjątkowe i rodzinne święta. Wielkanoc w Karkonoszach nie może być inna… Warto przyjechać i poszukać pierwszych śladów wiosny na górskich szlakach.

Uczymy zabawą? Owszem! Wielkanocne animacje dla dzieci w Dwóch Potokach!

Mamy świetny sposób na spędzanie czasu wraz z dziećmi! Wielkanoc w górach to doskonały moment aby poznawać wielkanocne tradycje. A jak najlepiej przekazać wiedzę najmłodszym? Doskonale sprawdza się metoda wielkanocnych zabaw i animacji. Organizujemy je w Dwóch Potokach dla dzieci i rodzin tradycyjnie już od kilku lat. To nasz świąteczny przepis na wielkanocny relaks dla aktywnych. W Wielką Sobotę szukamy wspólnie zajączka co jest ogromną atrakcją świąteczną dla najmłodszych. Ponad to wspólnie zdobimy pisanki do świątecznych koszy oraz święcimy pokarmy. Popołudnie w hotelu to czas na prawdziwe wielkanocne animacje.

Wielkanocny Stół pełen smaków, tradycji i ciekawostek

Niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy od uroczystego śniadania podczas którego bufet ugina się od faszerowanych jaj, słodkich, bakaliowych mazurków, pysznego, kremowego żuru, pachnącego chleba czy smakowitych wędlin.
W Wielkanocny Poniedziałek, po równie uroczystym śniadaniu delektujemy się słodkimi babkami i ciastami Stołu Wielkanocnego. A czy wiecie jak dawniej wypiekano wielkanocne babki? To była prawdziwa sztuka! Kiedyś gospodynie zamykały kuchnie podczas wypieków na klucz. Nikt nie mógł zaszkodzić wypiekom „złym spojrzeniem”. Wyjęte z pieca babki kładziono na poduszeczkę i aż do chwili ostygnięcia mówiono przy nich szeptem. Dzisiaj babka jest symbolem umiejętności.
Takich ciekawostek jest całe mnóstwo! Poznawajmy je wspólnie podczas Świąt Wielkanocnych w w Dwóch Potokach w Karpaczu. To wspaniały czas na wypoczynek w hotelu pełen rozmów, spotkań, górskich wycieczek, świętowania i atrakcji wielkanocnych.

Powered by Hotel Systems