Karpacz
Karkonoskie Tajemnice

Karkonoskie Tajemnice

W centrum miasta znajdują się podziemia, które zaprowadzą turystów w niepowtarzalny świat historii oraz legend karkonoskich. Tutaj można poszukać skarbu Ducha Gór, przejść magicznym przejściem lub zapoznać się z sekretami laboranta. Karkonoskie Tajemnie to wyjątkowa, mistyczna wędrówka. Dzięki współczesnej technologii, wszystkimi zmysłami doświadczycie potęgę, która drzemie w Karkonoszach.
W Karkonoskich Tajemnicach, poza lekcją historii oraz techniki otrzymacie prawdziwą lekcję życia w górach rządzonych przez czary i niezbadane zjawiska przyrody.

Wyjątkowe zjawiska

Karkonoskie Tajemnice to wyjątkowa, mistyczna wędrówka. Dzięki współczesnej technologii, wszystkimi zmysłami doświadczycie potęgę, która drzemie w Karkonoszach. W Karkonoskich Tajemnicach, poza lekcją historii oraz techniki otrzymacie prawdziwą lekcję życia w górach rządzonych przez czary i niezbadane zjawiska przyrody.
26 marca 2011r. Podczas prac budowlanych w Karpaczu dokonano odkrycia wiekowego kostura, nazwanego następnie Duchem Gór. Wywołał on poruszenie wśród lokalnej społeczności, a także mediów. Aktualnie eksponat znajduje się w zbiorach Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Twórcy chcieli, aby Karkonoskie Tajemnice stały się elementem, który będzie poszerzały wiedzę w zakresie historii Karkonoszy, a także popularyzował ją wśród miejscowej ludności i turystów.

Bogactwa naturalne

Już od XVI w. górskie tereny zasiedlane były przez zielarzy trudniących się leczeniem ludności. Bogactwo karkonoskiej flory sprzyjało ziołolecznictwu, dzięki czemu Karpacz był znany z tego w całej Europie. Karpacz nosił nawet miano zielarskiej wioski, a niektóre wywary o składzie opracowanym przez karkonoskich Laborantów stosowane są w medycynie niekonwencjonalnej do dnia dzisiejszego.
Co poznacie dzięki interaktywnej ekspozycji w podziemiach Karkonoskich Tajemnic? M.in. historię o zasiedlających Karkonosze zielarzach, poszukiwaczach minerałów i bogactw naturalnych – Walończykach, legendy przedstawiające Ducha Gór, a także niesamowity korzeń mandragory.
Siedziba Ducha Gór chroniona jest przez ogromną rzeźbę Władcy Karkonoszy. W środku nie zabrakło miejsca dla tajemniczego kostura, niezwykłych hutników szkła, magicznego sekretarzyka Ducha Gór, smoczej harfy z niewidzialnymi strunami, alchemicznej komnaty Czterech Żywiołów i okazów najbardziej niesamowitych owadów żyjących w najbliższym otoczeniu Karkonoszy.

Powered by Hotel Systems