KarpaczLato
Ciekawe miejsca w Karpaczu do zobaczenia latem. Karpacz to nie tylko góry ale i również moc atrakcji w samej miejscowości jak i poza nią.
Skwer Zdobywcy. W centrum Karpacza znajduje się skwer z 20 płytami z brązu, w których odlano ślady butów największych polskich himalaistów.
Karkonoskie drezyny ręczne. W 2000 roku został zamknięty ruch kolejowy w Karpaczu. Od tamtej pory podjęto inicjatywę ożywienia drezyn ręcznych. Tory w Karpaczu znajdują się bardzo wysoko, są również wyjątkowo strome co stanowi dodatkową atrakcję.
Strzelnica Golfowa Golf Range. Świetna zabawa dla całej rodziny. Strzelnica czynna jest tylko latem przy ulicy Szkolnej, na stoku „Pod Wangiem”.
Western City Ścięgny. Prawdziwy Dziki Zachód w Ścięgnach (2 km od Karpacza). W Parku rozrywki można znaleźć Saloon, biuro szeryfa, bank, sklep kolonialny czy pocztą. Dla odwiedzających przygotowano pokaz rewolwerowców, napad na bank oraz prawdziwe rodeo.
Park Miniatur Dolnego Śląska i Pałacowa Bawialnia w Kowarach. Zwiedzający Park mogą się zapoznać z największymi atrakcjami Dolnego Śląska w skali 1:25. Pałace, kościoły , starówki a nawet góra Śnieżka zostały wiernie odwzorowane. Pałacowa Bawialnia jest świetną atrakcją dla dzieci. Szaleństwo na kilku olbrzymich dmuchańcach sprawi wiele radości. Pałacowa Bawialnia jest czynna jedynie w sezonie letnim (od czerwca do października).
Kopalnia Podgórze, Kowary. Obecnie dostępne dla turystów sztolnie, gdzie w latach 50 wydobywano uran, mieszczą się 6 km od Karpacza w Kowarach. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, który opowiada o historii sztolni. Wśród górniczych chodników można również zobaczyć wiele eksponatów. W sztolni temperatura jest dość niska, około 8 stopni, dlatego tez warto zabrać ze sobą ciepłe ubranie.
Huta szkła „Julia” w Piechowicach. Huta jest jedną z niewielu producentów szkła kryształowego w Polsce. Jej wyroby są znane na całym świecie. Odwiedzający mogą zwiedzać hutę i zapoznać się z produkcja oraz misterną sztuką grawerki. Wysłuchać historii huty oraz zapoznać się z jej nowymi osiągnięciami. W sklepie firmowym można zakupić unikalne kieliszki, wazony, szklanki itp. W lecie organizowane są warsztaty dla dzieci.
Zamek Chojnik w Sobieszowie. Zamek „Chojnik” nigdy nie został zdobyty. Po średniowiecznej warowni, pozostały jedynie ruiny z wieżą. Dawniej twierdza nigdy nie została zdobyta, zapewne z powodu jej umiejscowienie - 150 metrowej skarpie. Podobno wieczorami można zobaczyć ducha pięknej księżniczki Kunegundy przechadzającej się po blankach.