Karpacz
Zima

NARTY
Wyciągi i trasy

Zimą w Karpaczu można znaleźć mnóstwo atrakcji i skorzystać z wielu form sportów zimowych. To, co w większości przyciąga gości do Karpacza w okresie zimowym, to doskonale przygotowane wyciągi i trasy narciarskie.
Kompleks narciarski Śnieżka: Nartostrada Liczyrzepa, Nartostrada Zbyszek, Nartostrada Liczykrupa, Nartostrada EURO, Nartostrada Grosik, Nartostrada Złotówka, Nartostrada Jan.
Wyciągi znajdujące się w mieście: Stok Kolorowa, Stok Bambino-Ski, Łosiówka, Stok narciarski Lodowiec, Saneczkowa Góra, Stok Relaks, Czarodziejski Dywan, Stok Jumbomatic.

BIEGÓWKI
Dla amatorów

Narciarstwo klasyczne „biegówki”. W Karpaczu specjalnie dla amatorów tego popularnego sportu przygotowano dwie trasy:

- Szlak rozpoczyna się przy ośrodku wypoczynkowym Stokrotka przy ulicy Karkonoskiej 54. W zimie jest tam przygotowana pętla o długości 2500 m oraz tory. Tuż przy szlaku znajduje się również wypożyczalnia sprzętu.

- Szlak rozpoczyna się przy górnej stacji wyciągu na Kopę i łączy się z trasą po stronie czeskiej. Szlak jest oznakowany pomarańczowymi tabliczkami, a przy Domu Śląskim można wypożyczyć potrzebny sprzęt.

INNE ATRAKCJE
Białe szaleństwo

Górskie szlaki. Zimą przed zaplanowaniem wyprawy należy sprawdzić dostępność górskich szlaków. Większość z nich jest zamknięta. Jednak warto jest wybrać się na choćby krótką wycieczkę by obejrzeć lodowe lub tez śnieżne rzeźby stworzone przez przyrodę.
Lodowisko. Powyżej hotelu „Biały Jar” znajduje się całoroczne lodowisko syntetyczne wraz z wypożyczalnią łyżew.
Wycieczka na rakietach śnieżnych. Świetna atrakcja dla lubiących nowości i zimowe wyzwania. Rakiety śnieżne są bardzo popularną formą rekreacji, lekkim trekkingiem dla każdego, modnym od kilkunastu lat we Francji, Włoszech, Niemczech i Austrii.
Tory pontonowe i snowtubing. Świetna zabawa dla całej rodziny polegająca na zjeździe na specjalnych pontonach. Takich torów w Karpaczu są trzy. Saneczkowa Góra, na ulicy Myśliwskiej, Kompleks Żółwik, przy ulicy Szkolnej, Stok Relaks, przy ulicy Wilczej 2.

MUZEUM
Sportu i Turystyki

Muzeum oferuje swoim gościom ekspozycje stałe oraz czasowe. Do stałych wystaw zalicza się kolekcja nart. Pierwsze okazy pochodzą z XIX wieku. Wśród okazów można również znaleźć sanie rogate, bobslej z przełomu XIX/XX wieku, skeletony i skiboby. Bardzo bogate zbiory dotyczą dawnych laborantów i ich działalności na ziemiach Karpacza. Wystawy czasowe odnoszą się głównie do regionu i jego przyrody.

Powered by Hotel Systems