Hotels Dwa Potoki, Polna 5, 58-540 Karpacz
+48 75 610-60-50

Karkonoskie tajemnice

Karkonoskie Tajemnie to wyjątkowa, mistyczna wędrówka. Dzięki współczesnej technologii, wszystkimi zmysłami doświadczycie potęgę, która drzemie w Karkonoszach.

Karkonoskie tajemnice

W Karkonoskich Tajemnicach, poza lekcją historii oraz techniki otrzymacie prawdziwą lekcję życia w górach rządzonych przez czary i niezbadane zjawiska przyrody.

26 marca 2011r. Podczas prac budowlanych w Karpaczu dokonano odkrycia wiekowego kostura, nazwanego następnie Duchem Gór. Wywołał on poruszenie wśród lokalnej społeczności, a także mediów. Aktualnie eksponat znajduje się w zbiorach Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

Twórcy chcieli, aby Karkonoskie Tajemnice stały się elementem, który będzie poszerzały wiedzę w zakresie historii Karkonoszy, a także popularyzował ją wśród miejscowej ludności i turystów.

Już od XVI w. górskie tereny zasiedlane były przez zielarzy trudniących się leczeniem ludności. Bogactwo karkonoskiej flory sprzyjało ziołolecznictwu, dzięki czemu Karpacz był znany z tego w całej Europie. Karpacz nosił nawet miano zielarskiej wioski, a niektóre wywary o składzie opracowanym przez karkonoskich Laborantów stosowane są w medycynie niekonwencjonalnej do dnia dzisiejszego.

Co poznacie dzięki interaktywnej ekspozycji w podziemiach Karkonoskich Tajemnic? M.in. historię o zasiedlających Karkonosze zielarzach, poszukiwaczach minerałów i bogactw naturalnych – Walończykach, legendy przedstawiające Ducha Gór, a także niesamowity korzeń mandragory.

Siedziba Ducha Gór chroniona jest przez ogromną rzeźbę Władcy Karkonoszy. W środku nie zabrakło miejsca dla tajemniczego kostura, niezwykłych hutników szkła, magicznego sekretarzyka Ducha Gór, smoczej harfy z niewidzialnymi strunami, alchemicznej komnaty Czterech Żywiołów i okazów najbardziej niesamowitych owadów żyjących w najbliższym otoczeniu Karkonoszy.

Adres

Telefon

Kontakt

recepcja@2potoki.pl

Lokalizacja